Filmy z efektem WOW

Są takie filmy, które oglądamy a później o nich zapominamy. Nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie nawet tytułu. Są też takie, które już od pierwszych minut seansu wbijają w fotel. Filmy z efektem WOW.

Niektóre rozkręcają się już od samego włączenia play. W innych trzeba poczekać na rozwinięcie, ale jak już nadejdzie to z cholernym przytupem. Po napisach końcowych jesteśmy jeszcze w stanie rozdygotania, z żuchwą w okolicy stóp. Oszałamiają nas ogromnym rozmachem, niesamowitą historią lub zakończeniem tak nieprzewidywalnym jak kobieta z PMS.

Połączenie

Dyspozytorka z telefonu alarmowego dostaje zgłoszenie porwania. Dzwoni do niej sama ofiara prosząc o pomoc. Obserwujemy cały proces od odebrania słuchawki, po kolejne etapy działania porywacza aż do… Sami zobaczcie. Będziecie mieć wypieki na twarzy od skoku adrenaliny.

 


Władca Pierścieni, Hobbit

Według mnie najlepszy film fantasy ever, chociaż nie jestem wielką fanka tego gatunku. Piękna, epicka opowieść o istotach znanych nam z legend i przypowieści. Najlepsze efekty specjalne, charakteryzacja i ogromny rozmach w realizacji. Nie dziwię się wcale, że te dwie trylogie zdobyły aż tyle nagród filmowych.


Avatar

Piękna opowieść o istotach nie z tego świata, z którymi można się porozumieć za pomocą avatarów, czyli innego wcielenia. Historia według wielu jest tez pretekstem do przedstawienia problemu jakim jest niszczenie środowiska naturalnego i konsekwencje tych działań


Titanic

Jedna z najbardziej wzruszających historii miłosnych w świecie kina. Rozgrywa się na tle katastrofy luksusowego transatlantyku Titanic’a przeszło 100 lat temu. Nieszczęśliwa bohaterka z wyższych sfer zostaje uratowana przed próbą samobójczą przez biednego chłopaka z trzeciej klasy pokładowej. Zakochują się w sobie co wywołuje zgorszenie.


Interstellar

Ziemia w przyszłości. Życie na naszej planecie pod znakiem zapytania. Grupa naukowców opracowuje przez lata plan jak wyjść z tej sytuacji. Kilku śmiałków decyduje się zatem polecieć w kosmos i przedostać się na drugą stronę nowo odkrytego tunelu czasoprzestrzennego.


Grawitacja

Kolejny hit rozgrywający się w przestrzeni kosmicznej. Kilkuosobowa grupa astronautów przeprowadza rutynowy przegląd stacji kosmicznej na zewnątrz bazy. Dochodzi do wybuchu w wyniku którego główna bohaterka niesiona siłą odrzutu oddala się niebezpiecznie w nicość kosmosu.


Piraci z Karaibów

Kolejna epicka opowieść z genialną ścieżką dźwiękową, świetnymi kostiumami i niezapomnianą grą aktorską Johnny’ego Deep’a. Główna bohaterka zostaje porwana, a na ratunek rzuca się zakochany w niej przyjaciel z dzieciństwa. W sytuacji pomaga mu pirat i jego załoga, którzy chcą także odnaleźć zaginiony skarb.


Star Wars

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… Barwna historia wojen międzyplanetarnych, wielkiej polityki, prób zawładnięcia wszechświatem przeplatana dramatem rodzinnym, wielkimi przyjaźniami no i romansem. Jak do tej pory powstało już sześc części a siódma za niedługo w kinach. warto zatem nadrobić.


Incepcja

Czy jest możliwe wejście do czyjegoś umysłu, spenetrowanie najskrytszych myśli i ucieczka stamtąd tak aby nikt się nie zorientował? W teorii będzie to jak najbardziej, a jak w praktyce? Zobaczcie sami.


Braveheart – Waleczne Serce

Kilkaset lat temu w zniewolonej przez angielskie mocarstwo Szkoci postanawiają wzniecić bunt i wyrwać się spod jarzma monarchy. Dowodzi nimi pełen zapału do walki główny bohater, który ma już dość tyranii.


Igrzyska Śmierci

W każdą rocznicę buntu 12 dystryktów przeciwko władzy wybierani są z każdego z nich dwie osoby, które wezmą udział w igrzyskach. Turniej prowadzony jest daleko od domu w zamkniętej przestrzeni. Walka z pozostałymi uczestnikami na śmierć i życie.

Jakie Wy macie swoje filmy z efektem WOW?

Może Ci się spodobać

6 komentarzy

  1. Interstellar, Gwiezdne Wojny i Avatar wymiatają!:) Słyszałam ostatnio (tzn już w sumie dawno :P) dużo o Igrzyskach Śmierci. Chyba w końcu muszę obejrzeć :)

  2. Oglądałam prawie wszystkie poza „Połączeniem” i też bardzo lubię filmy, które wymieniłaś! Szczególnie „Władcę”, „Hobbita”, „Piratów” i „Incepcję” :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.