Powody dla których JURASSIC WORLD to świetna rozrywka

W weekend wybrałam się na zapowiadany szumnie przez media powrót diznozarŁów na ekrany. Czy było warto? To zależy z jakim nastawieniem ktoś się na ten film wybiera. Ja usiadłam w sali kinowej z oczami mocno otwartymi i oszklonymi od emocji, które wywołały u mnie poprzednie części w dzieciństwie. To był taki powrót do lat beztroski. Jurassic World nawiązuje do poprzednich części Jurrasic Park, ale nie jest ich kontynuacją. Mamy przez to trochę odświeżony temat, ale format nadal podobny. 

 

Czemu Jurrasic World to świetna rozrywka? Ano dlatego, że:

 

1.  Występują w nim dinozaury. Z tym nie ma co dyskutować.

2. Genialne efekty specjalne.  Spece z HAmeryki wiedzą co dobre. W dodatku 3D robi swoje.

3. I miłość też się tam znalazła. To punkt obowiązkowy.

4. Super muzyka. No nie powiecie mi przecież, że ta znajoma każdemu melodyjka nie robi na Was wrażenia? Istny sentyment.

5. Niezniszczalne szpilki głównej bohaterki. Serio, chcę wiedzieć jakiej są marki. Żadne inne buty im nie dorównają. Można w nich uciekać przed dinozaurami, przedzierać się przez gęstą dżunglę i pięknie wyglądać.

6. Amerykański patos. Przyjmowany z przymrużeniem oka i lekkim uśmiechem w kącikach ust jest po prostu rozczulający.

7. Przewidywalność. Nie musisz się już bać, że za chwilę wyskoczy Ci coś niespodziewanego; że nagły zwrot akcji czy cóś. Możesz być spokojny, bo wiesz, że dinozaur taki a taki teraz zaryczy a w tym momencie kogoś będzie chciał zjeść.

 

To kino rozrywkowe, które ma Cię wpić w fotel, sprawić abyś głośno i przeciągle powiedział „Łooooaaaaauuułłłłłłł”. To odgrzewany kotlet na bazie poprzednich, bądź co bądź, dochodowych części. Jednak jest to bardzo treściwy i smaczny kotlet. Bez obaw, nie potrujecie się nim. Dwie godziny usłane pazurami, rykami i gadzimi łuskami. W dodatku bardzo zielona sceneria i symboliczne nawiązanie do Jurrasic Park. Ja jestem na tak. Może nie jest najwyższych lotów, ale bardzo dobrze się ogląda.

 

A Wy już oglądaliście czy/lub macie ochotę zobaczyć?

Może Ci się spodobać

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.