5 pomysłów na integrację z własną rodziną

Lato. Długie, jasne, ciepłe wieczory i czas urlopów. To też okres kiedy teoretycznie powinniśmy czuć się szczęśliwsi i mieć więcej czasu. Może dobrym pomysłem będzie poświęcić go kawałek na spędzenie z własną rodziną. Niby żyjemy w jednym domu lub niedaleko, odwiedzamy się regularnie lub nie, ale wydaje się nam, że znamy na wylot każdego członka rodziny. Prawda jest taka, że w wielu przypadkach przyzwyczajeni do drugiego człowieka zadajemy mniej pytań, nie dociekamy, a ludzie się z czasem trochę zmieniają. Czas na zdrową integrację! Mam kilka pomysłów na to aby spędzić ze swoją rodzinką fajne chwile i mieć co wspominać.

GRY PLANSZOWE, KREATYWNE

To jak dla mnie numer jeden. Potrafi przy tym być kupa śmiechu a brzuchy będą boleć aż do następnego tygodnia. Wybór jest tak szeroki jak stąd do Chin. Moją ulubioną planszówką jest Chińczyk. Polecam także karcianego Sabotażystę, kultową Kolejkę czy klasyk nad klasykami czyli Eurobuisness. Można grać jak się ma grę, ale jak się nie ma to się wymyśla. W państwa-miasta zagra każdy mający kartkę i długopis, a kalambury to jeszcze mniej zachodu z przygotowaniami.

pexels-photo-108070WYCIECZKA ROWEROWA I ZWIEDZANIE

Jeśli tylko cała rodzinka posiada pojazdy dwukołowe to jesteście farciarzami. Weźcie mapę i obczajcie trasę uwzględniając ciekawe punkty po drodze. Jak nie, to wsiadacie w samochód, autobus, pociąg, deskorolkę i zwiedzacie co najciekawsze w okolicy. Czasami wystarczy zwykły spacer, nawet niedaleko od domu. Czas spędzony razem na łonie natury i znajdywanie ładnych miejsc bezcenny. To też chwila aby wyluzować, pogadać, pomarzyć.

GOTOWANIE WSPÓLNEGO POSIŁKU, PIKNIK

Wybierzcie kuchnię na, którą macie ochotę, a potem danie i zróbcie listę składników. Po wizycie w sklepie podzielcie się zadaniami i ugotujcie sobie obiad/kolację, do której zasiądziecie wszyscy przy stole. Pizza, burgery, chilli con carne a może zwykły schaboszczak z kapuchą, plus koniecznie deser ;) Piknik jest w ładną pogodę jeszcze fajniejszą opcją. Wystarczy nawet kurczak z rożna ze świeżym pieczywem i mamina szarlotka z cukrem pudrem. A potem poobiednia laba.

people-vintage-photo-memoriesPRZEGLĄDANIE STARYCH ZDJĘĆ I TWORZENIE ALBUMÓW

Ile to się lat już te zdjęcia cyfrowe kurzą na dysku i ciągle sobie powtarzacie, że już zaraz je posegregujecie i wywołacie. A takiego wała! Znam to. Foty leżą i leżą, a czasu podobno brak. Umówcie się z rodzicami, rodzeństwem, że rezerwujecie całe popołudnie na przeglądanie takich zdjęć, tych papierowych również i zrobicie z nich fajne albumy, powybieracie do wywołania i wstawicie w ramki. Powspominacie razem wakacje z dzieciństwa, imieniny u cioci Kloci i nieżyjącego już psa Pikusia.

WSPÓLNA PRACA I STWORZENIE CZEGOŚ NOWEGO

Praca nad czymś w grupie wzmacnia relację jeśli jest wspólny cel każdego z jej członków. Zastanówcie się co by to mogło być. Może długo wyczekiwany remont przedpokoju albo zbudowanie karmnika dla ptaków, urządzenie ogrodu, przerabianie mebli.


A może Wy macie jakieś pomysły? Piszcie koniecznie.


Może Ci się spodobać