Co zamiast kwiatów na ślub? 13 oryginalnych prezentów.

Nie przepadam za weselnymi klimatami, ale w ty roku jestem niejako zobowiązana, żeby pojawić się na dwóch. I wypada i chcę parze młodej przekazać prezent. Z tym nie ma problemu, bo teraz koperty z pieniędzmi są po prostą standardem. Co innego się ma z dodatkiem, czyli kwiatkami. Coraz czyściej zamiast zielska, za które płaci się jak za zboże, a później i tak giną śmiercią tragiczną jak nie w bagażniku auta czy pozostawione na ołtarzu to po kilku dniach w prowizorycznych wazonach, kupuje się coś innego. Za każdym razem zastanawiam się co może być odpowiednie. Niekiedy pary same ułatwiają wybór i piszą na zaproszeniach co im się marzy. Jeśli też zastanawiacie się co może być fajnym podarkiem to zapraszam do czytania. W końcu sezon ślubny w pełni.

ALKOHOL

Najpopularniejsza propozycja i najczęściej kupuje się wino, ale jak para jest smakoszem innego gatunku lub jej to obojętne to półka w monopolowym stoi otworem.

pexels-photo-12322

SŁODYCZE

To nie tylko czekolada i nie tylko bombonierki. Bardzo oryginalnym pomysłem są słodkie bukiety z lizaków, z cukierków, pralinek np.rafaello, ferrero. Sprawdzi się też box albo koszyk z takimi delikatesami.

chocolates-white-chocolate-chocolate-nibble-40022

KAWA/HERBATA

Mało kto na to wpada, a to bardzo miłe urozmaicenie, zwłaszcza jeśli para rozsmakowuje się w tych gorących napojach. Paczka ziaren kawy, albo mielona smakowa z wyższej półki, liściasta herbata z dodatkami na wagę, różne gatunki. Można to ładnie zapakować i paczuszka gotowa.

pexels-photo-65746

GRY PLANSZOWE/PUZZLE

Dla freaków, którzy tak lubią spędzać czas. Do wyboru nie tylko planszówki, ale karciane i kreatywne. Puzzle na długie jesienne wieczory. A może puzzle z portretem młodej pary?

pexels-photo

KSIĄŻKI

Jeśli dobrze znacie preferencje nowożeńców to zadanie będzie naprawdę proste, ale trzeba pamiętać, że książka musi cieszyć zarówno ją i jego. Można kupić po jednej dla każdego, albo wspólną wypaśną. Sprawdzają się książki podróżnicze, przewodniki, albumy, kucharskie, kamasutra.

blur-old-antique-book

SPERSONALIZOWANE RĘKODZIEŁO

Można samemu zrobić, można zamówić. Jeśli zdecydujecie się na własnoręczne przygotowanie to na pewno włożona praca i czas zostaną bardzo docenione. Może poleje się łza wzruszenia.

pexels-photo (1)

TOTOLOTEK

Nieśmiertelny klasyk. Wystarczy włożyć do koperty razem z forsą i prezent z głowy, a nuż widelec… Jeśli padnie szóstka para młoda będzie miała świetny start. Jeśli nie to zmarnowany papier, ale nadzieja umiera ostatnia.

banknote-business-cash-currency-41526-large

PREZENTY DO PARY

Kubki, poduszki, fartuszki, ręczniki, koszulki, kieliszki. Wybór jest ogromny a tylko wyobraźnia jest w stanie to ograniczyć. Z nadrukowani imionami albo napisami mąż, żona, mr., mrs.

theme-still-life-white-brown-coffee

NIEZBĘDNIK/BOX ŚLUBNY

Znalazłam to zupełnie przez przypadek, ale pomysł wydaje się sympatyczny. Mo zna go wykonać samodzielnie tworząc pudełko z przegródkami. Do każdej z nich włożyć drobiazg z podpisem np. na szczęście (koniczynka), na rozmnożenie (monety), na przyszłość (smoczek), na zdrowie (buteleczka alkoholu).

christmas-xmas-gifts-presents

PODKOWA

Podkowa i to ta odwrócona zaokrągloną stroną do dołu by od góry mogła zbierać szczęście, to nadal popularny gadżet do domu. Można taką zamówić z dedykacją czy dojącą do myślenia sentencją i będzie jak znalazł na nową drogę życia.

sidewalk-luck-horseshoe

SKARBONKA

Co tu dużo pisać. Gadżet praktyczny i z myślą o jakimś konkretnym celu. Rozsądne oszczędzanie zawsze jest spoko. Odkładanie drobnych na zbliżające się wakacje, a może jakieś większe kwoty na szykującą się przeprowadzkę czy remont. Trochę drobnych będzie świetnym rozwiązaniem.

business-money-pink-coins

RYSUNEK/KARYKATURA/PIERWSZA STRONA Z GAZETY/FOTOMONTAŻ

Tutaj ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Jeśli masz zdjęcie pary młodej można je przerobić w programie graficznym, przekazać do rysownika lub wmontować w inną ciekawą grafikę jak np. pierwsza strona gazety z zabawnym nagłówkiem i zaczątkiem artykułu.

man-hands-reading-boy

VOUCHER

Limitem jest wyłącznie kwota, którą chcesz przeznaczyć. Jest to też opcja dla leniuszków, którzy nie wiedzą co wybrać lub nie znają na tyle upodobań pary. To może być kupon na wspólny masaż twarzy, dobrą kawę w kawiarni czy karta podarunkowa do księgarni.

Bez tytułu


A Wy jakie macie pomysły?


 

Może Ci się spodobać