Zakupy spożywcze przez internet

Wiele rzeczy jak dotąd kupowałam przez internet, począwszy od drobiazgów, prezentów, a na ciuchach i kosmetykach kończąc, ale do zakupów spożywczych podchodziłam trochę nieufnie. Jak się okazuje, niepotrzebnie. W końcu skusiłam się i złożyłam zamówienie na Frisco.

Zawsze byłam zdania, że jak mam coś kupić to lepiej wybrać się osobiście, porozglądać się, dotknąć, powąchać i przymierzyć. Im powszechniejsze stało się zamawianie on line tym chętniej kusiłam się na tę formę zakupów. Kiedy weszła opcja dostarczenia żywności z marketu prosto pod drzwi pomyślałam, że to dla leniwców kanapowych, którym się nie chce ruszyć tyłka. Oj, jakie miałam klapki na oczach.


 Dlaczego zamawianie z supermarketu przez internet jest super?


Przede wszystkim oszczędność czasu. Jak już wspomniałam kiedyś, jestem poza domem czasami 10-12h. Jeśli miałabym poświęcić jeszcze 1-2h na szperanie po półkach w wielkim markecie tak jak to robiłam do tej pory to wróciłabym skonana do granic.

Nie trzeba stać w kolejkach. Najnudniejsze i nieprzyjemne marnowanie czasu. Stoisz i stoisz, słuchasz bezsensownych rozmów innych, niektórzy się awanturują i ogólnie napięta atmosfera. A w domu siadasz z kubkiem herbaty i załatwiasz wszystko kilkoma klikami.

Nie trzeba targać tych wszystkich ciężkich toreb. Ile to ja się już wkurzałam, że zrobiłam duże zakupy a potem cała spocona, czerwona, zmęczona i poirytowana wracałam z całym tym przybytkiem. A jeśli ucho od torby się urwało i musiałam wszystko w rękach nieść to przeklinałam jak najgorszy kryminalista. Tutaj miły pan wnosi wszystko pod drzwi.

Nie trzeba się przejmować przed świętami czy ważnymi okazjami. Boże Narodzenie, Wielkanoc, urodziny albo po prostu mega imprezka. Wiadomo, że zakupy trzeba zrobić większe. Wyobraźcie sobie, że uczestniczycie w tym zakupowym szale przedświątecznym bijać się o ostatnią puszkę kukurydzy na półce. A tak siedzicie spokojnie w domu i ze spokojem przygotowujecie się do wydarzenia.

Zaoszczędzony czas można przeznaczyć na rzeczy ważne. Lepiej pójść całą rodziną do hipermarketu czy może zagrać razem w planszówki, odwiedzić bliskich lub co tylko sobie wymyślisz?

Lepsza organizacja. Można usiąść i za jednym zamachem ze spokojem zrobić zakupy na cały tydzień. Ustalić kiedy i gdzie zostaną one dostarczone. Nie trzeba biegać codziennie do delikatesów pod blokiem .

Osoby samotne, starsze, niepełnosprawne, bez środka transportu, z małymi dziećmi nie muszą się martwić. Wyjście na zakupy przestało być w końcu wyprawą na Mount Everest.

Transport możesz mieć za darmo gdy zrobisz większe zakupy. Akurat to nie kłopot bo gdy planujesz wydatki na dany okres i robisz zbiorcze zamówienie to nawet nie zauważysz kiedy koszyk wypełni się wymaganą kwotą.

frisco

Może Ci się spodobać