Czas na kolejną porcję ciekawych tekstów, zdjęć czy miejsc wyszukanych w sieci. Zainspirujcie się, nacieszcie oczy ładnymi zdjęciami a może też się czegoś nowego dowiecie czy nauczycie.


Co w blogosferze piszczy

Czy strzelanie palcami jest szkodliwe? No właśnie jak to z tym jest naprawdę. Na to odwieczne pytanie odpowiada Natalia. Ja sama żyłam do niedawna w przekonaniu, że będę kaleką na starość. Drżałam, że moje nadgarstki będą niezdatne do użycia i już nigdy nie będę mogła napić się herbaty nie rozlewając połowy zawartości zanim jej posmakuję. Na szczęście sprawa wygląda lepiej niż mi się zdawało.

Jeśli wszelkie gry na kompa, smartfona i inne urządzenia się Wam znudziły i macie ochotę trochę pofantazjować to Dominika opisała zasady fajnej zabawy, która zmusi Was to wytężenia umysłu. Story Cubes to kostki, które pewnie rozkręcą nie jedną imprezę. W dodatku po egzotycznym drinku lub grzanym winie wyobraźnia może pewnie ponieść jeszcze bardziej i ogrom śmiechu gwarantowany.

Są ludzie, którzy czują więcej niż inni. Odbierają wibracje, lepiej odczytują sygnały niewerbalne i mocniej przeżywają rzeczywistość. Czy jesteś empatą? Sprawdź i w innym tekście u Joasi dowiesz się jeszcze jak radzić sobie z nadmierną empatią, która potrafi nieźle w życiu namieszać.

Ostatnio wybuchła afera związana z bezpieczeństwem i sensem stosowania szczepień. Atmosferę podgrzał też sam Mark Zukenberg publikując na swoim profilu zdjęcie ze swoją córką przed tym zabiegiem medycznym. A jak jest naprawdę z tymi szczepieniami? Sporą porcję merytorycznej wiedzy znajdziecie u Kasi.

Mnóstwo razy wyrzucałam gumki receprturki bo niby do czego miałyby mi się przydać. Wystarczyło kilka zachomikować do zawiązywania opakowań czy coś w ten deseń. Okazuje się jednak, że zastosowań gumki recepturki jest całe mnóstwo. Kasia pokazuje sporo z nich.

Internet to drugie życie i niestety przesiadując w wirtualnej rzeczywistości zmieniamy się nie do poznania. Niektórzy idą z tym w złym kierunku stając się siedliskiem złych emocji, które uzewnętrzniają na blogach, forach czy tablicy fejsbuka. Czym różnia się hejt od krytyki? Matylda objaśni to jak zwykle w punkt.

Jeśli ucieczka od uzależnienia od białego cukru spędza Wam sen z powiek i ciągle nie jesteście w stanie uwolnić się ze szponów „białej śmierci” to wiedzcie, że jest nadzieja. Przeczytajcie jak bezboleśnie i skutecznie przestać obżerać się tym słodkim paskudztwem.


Ciekawostki wyszperane

Europa to kontynent o bogatej historii, ale także pięknej architekturze. W zestawieniu wrocławskiej wystawy obejrzysz najpiękniejsze budynki Europy, gdzie niektóre z nich zdobyły prestiżowe nagrody w swojej branży.

Jak umyć włosy w kosmosie? No właśnie jak? Jeśli czytaliście książkę Marsjanin to na pewno takie smaczki Was zainteresują. Co się dzieje kiedy nie ma grawitacji, co zrobić z mydlinami i gdzie podziewa się wyparowana woda?

Zawsze byłam fanką talentów plastycznych bo to coś czego naprawdę trudno się ot tak nauczyć. Albo ktoś ma do tego rękę albo nie. Obrazy namalowane kolorowymi długopisami robią na mnie wrażenie, zwłaszcza, że wyglądają bardzo realistycznie a sam autor poświęca się swojej pasji nawet czekając na metro.


Utwór, który chodzi za mną od kilku dni

Jeśli sami znaleźliście coś fajnego w sieci albo napisaliście samodzielnie to wrzucajcie w komentarzach linki do wartościowych treści. Chętnie przejrzę.