Motywacyjne cytaty, które zachęcą Cię do działania

Za nami już połowa stycznia i tzw. Blue Monday, czyli według wyliczeń kogoś mądrego najgorszy dzień w roku. W sumie to jest już okres kiedy niektórym zapał do realizowania postanowień noworocznych spada. Po części z lenistwa, po części z wygórowanych oczekiwań wobec siebie a czasami po prostu z nieumiejętności zorganizowania się. Według niektórych psychologów to właśnie koniec stycznia jest najlepszym czasem do planowania roku bo całe te szaleństwo z przerwą świąteczno-noworoczną mija i wracamy do rutynowych obowiązków. Taka stabilna sytuacja bardziej sprzyja czystemu umysłowi i racjonalnemu podejściu do określania celów na kolejne miesiące. Przydatnym i naprawdę fajnym motywatorem do działania mogą być cytaty. Takie mądre hasełka, które nawet w jednym zdaniu mają moc napędową. Wystarczy przeczytać, przemyśleć i odnieść do swojego życia. Wiem, że wielu z Was nawet je sobie drukuje, oprawia w ramki i wiesza w widocznym miejscu by czuć to motywujące działanie. Super. Ja wyszukałam kilka cytatów, które mnie samą czymś ujęły i dały do myślenia.

Na początek trzeba sobie uświadomić, że to czego nie zrobimy teraz kiedy możemy, niekoniecznie będziemy mogli w przyszłości. Są takie sytuacje jak urodzenie dziecka, wykorzystywanie sprzyjających okazji, wycieczka czy otwarcie interesu, kiedy nie ma jeszcze dużej konkurencji. Dlatego:

 


„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj” Mark Twain

 

Jak już się odważysz zrobić krok naprzód musisz wiedzieć po co i na co. Motywacja to Twój rozrusznik a reszta zależy już od Ciebie. Nie przypisuj więc swoich działań przypadkowi, ale jasno określ co chcesz zrobić.

 


„Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać”. Jim Ryun
„Twój los zależy od Twoich nawyków”. Brian Tracy
„Twoje życie staje się lepsze nie przez przypadek, ale dzięki zmianie”. Jim Rohn
„Jesteś projektantem swojego przeznaczenia. Jesteś jego autorem. Sam piszesz historię. Pióro tkwi w Twoim ręku, a wynik zależy od tego, co wybierzesz”. Lisa Nichols

 

pexels-photo

Jak już wiesz co chcesz zrobić to połowa sukcesu. Teraz tylko dobrze to zaplanować. Wiedząc co tam na końcu Ci przyświeca będziesz bardziej świadomy po co to wszystko, czy wysiłek się opłaci i nie będziesz czuć się zagubiony. Zajrzyj w głąb siebie i zapytaj co czujesz i czego pragniesz. Pamiętaj też, że to z kim dzielisz swój czas i w jakim towarzystwie, środowisku się obracasz też ma wpływ na to co robisz i jak się zachowujesz. Zdecyduj czy chcesz to zostawić bez zmian czy wyrwać się poza schemat.

 


„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”. Napoleon Hill
“Ludzie z celami odnoszą sukcesy ponieważ wiedzą dokąd zmierzają…To jest aż tak proste.” Earl Nightingale
“Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość.” Vincent Van Gogh
„Jesteśmy odzwierciedleniem pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. To oni nas motywują, doradzają, krytykują. Przyjrzyj się, z kim Ty przestajesz”. Nancy Drew
„Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz”. Mistrz Zen Seung Sahn
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.” Brian Tracy
“Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia.” Washington Irving

 

Kiedy już wiesz czego chcesz warto zastanowić się jak swoje cele zrealizować. Metodą małych kroczków rozpisać każdy z nich, rozebrać na czynniki pierwsze i ustalić orientacyjne daty ich wykonania. Tak będzie łatwiej i mniej się będziesz frustrować jak coś nie pójdzie po Twojej myśli. Każdy z nas ma tyle samo czasu, doba u wszystkich to 24h. Nie więcej, nie mniej. To jak wykorzystasz swój czas zależy głównie od planowania i konsekwencji. To, że coś robisz wcale nie oznacza, że robisz coś efektownie. Pomyśl jak usprawnić swoje działania by być bardziej produktywnym w tym samym czasie. Powodzenia.

 


“Plany są niczym; planowanie jest wszystkim.” Dwight D. Eisenhower
„Nie mierz bycia zajętym. Nie mierz działania. Mierz dokonania. Znaczenie ma nie tyle, co ludzie robią, ale co faktycznie zostaje zrobione”. Larry Winiet
“Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?” Kerry Johnson
„Cel jest to marzenie z datą wykonania”. Napoleon Hill

 

 

Macie jakieś swoje ulubione cytaty? 

Może Ci się spodobać

32 komentarze

  1. Ostatnio właśnie Pani Swojego Czasu pisała u siebie coś w tym stylu. Motywacja jest albo jej nie ma, jest jak sinusoida, a pewne rzeczy zrobić trzeba i już, dlatego wymyślono samodyscyplinę.

 1. „Be who you are and say what you feel, because those who mind don’t matter and those who matter don’t mind.” ten jest mój ulubiony, choć nie dotyczy planowania :) fajny wpis o kształtowaniu celów i nawyków zilustrowany cytatami. Podoba mi się ostatni :) nie znałam go. POZDRAWIAM

 2. Pierwszy cytat mam wytatuowany na żebrach – pamiątka po półrocznej podróży po Azji południowo-wschodniej. Explore. Dream. Discover. I tego się będę trzymać całe życie :)

 3. “Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość.” Ten jest dla mnie wazny. Uczy wytrwalosci.

 4. A ja nie mam takiego ulubionego. Za to jedne wpadł mi szczególnie z Twojej listy: “Twoje życie staje się lepsze nie przez przypadek, ale dzięki zmianie”. Jim Rohn/

 5. Zmotywowana się co prawda nie czuję po tych cytatach, ale ja jestem oporna w tych kwestiach. Za to kilka sobie zapisuję, bo w bardzo wielu sytuacjach mogą mi się przydać :)

  1. Warto sobie pozapisywać, ale chociaż zapamiętać te, które działają na nas najbardziej. Zawsze gdzieś tam z tylu głowy nam pomogą w chwilach zwątpienia.

 6. “Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać”
  “Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz”
  “Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”
  “Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”
  Genialne! Zapisuję! :)

 7. Mi przez cały styczeń towarzyszyło zdanie „Za rok będziesz żałować, że nie zaczęłaś od dzisiaj” – niestety nie pamiętam autora.
  A z Twoich zapisuję sobie przedostatni cytat, bo chyba mniej więcej pod tym znakiem spędzę luty ;)

 8. Uwielbiam cytaty! Uwielbiam je za to, że potrafią napędzić mnie do działania kiedy mi się zwyczajnie nie chce. Wśród Twoich mam swojego ulubieńca i jestem nim oczarowana. Zapisuje koniecznie na listę ;)

  “Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość.” Vincent Van Gogh

 9. Ja często powtarzam sobie że ” niewykorzystane okazje lubią się mścić” kiedy mam problem z podjęciem decyzji :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.