Filmy na Boże Narodzenie – moje propozycje

Boże Narodzenie tuż tuż. Biegamy za prezentami, szukamy przepisu na idealne pierniczki czy spoceni szorujemy panele. W tym całym szale świątecznych przygotowań warto pamiętać, że te dwa i pół dnia to czas spotkań z najbliższymi osobami, ale też dłuższa chwila by móc w końcu odpocząć. A to jak wiadomo najlepiej robi się na kanapie, pod kocem, z gorącym kakao w rękach i pluszowymi skarpetkami na stopach. To odpalamy telewizory i odprężmy się przed prawdziwie świątecznymi produkcjami. Oprócz tycia od majonezowych sałatek nakarmimy też nasze wnętrza dobrymi emocjami.

Oto moja lista najfajniejszych filmów na okres Bożego Narodzenia.

 Marley i ja

Historia pary, która zanim zdecyduje się na założenia własnej rodziny podejmuje się przygarnąć i wychować psa rasy labrador. Wychodzi im to różnie, ale zawsze wygrywa miłość i przywiązanie. Film, na którym popłacze się ze wzruszenia nawet największy maczomen. Gwarantuję.


To wspaniałe życie

Główny bohater, pracoholik, postanawia targnąć się na swoje życie tuż przed Bożym Narodzeniem. Magia sprawia, że Anioł Stróż ratuje go w ostatniej chwili. Co więcej, pokaże mu jak wiele straciłby w życiu gdyby jednak odszedł na zawsze. Film wiekowy, ale z klimatem i mnóstwem pozytywnych przesłań.


Holiday

Dwie nieszczęśliwe, samotne kobiety. Jedna mieszka na zaśnieżonym, angielskim przedmieściu Londynu. Druga w słonecznej Kalifornii. Z okazji zbliżających się świąt postawiają zmienić otoczenia i wymieniają się na kilka dni swoimi mieszkaniami.


Spotkamy się w St. Louis

Początek dwudziestego wieku. Główna bohaterka jest panną na wydaniu, która podkochuje się w chłopaku z sąsiedztwa. Niestety ich uczucie nie będzie mogło się rozwinąć z powodu wyjazdu całej rodziny do bardzo odległego miasta tuż po Bożym Narodzeniu. Klasyczny musical, który wzrusza mnie za każdym razem.


WALL-E

W święta pragniemy być z osobami bliskimi naszemu sercu, jednak ta opowieść nie jest ze świętami w tle ani nie jest rodzinna. Pokazuje jak bardzo pragniemy bliskości i jak samotność jest trudna. Ziemia została zdewastowana i opuszczona przez ludzi. Na planecie został robot, tytułowy Wall-e, który sprząta całe to pobojowisko. Niespodziewanie w jego życiu pojawi się niezwykły gość. Mokre oczy macie jak w banku.

Może Ci się spodobać

12 komentarzy

    1. Świąteczne filmy nie muszą być ze świętami w tle. Dla mnie ważne są emocje, które wywołują i przekazują. Ma być rodzinnie, ciepło i mamy zastanowić się nad bliskością, drugim człowiekiem, rodziną, że samotność jest do dupy. Te filmy pokazują to jak żadne inne, dlatego to są moje typy na prawdziwie rodzinne święta z osobami, które kochamy.

  1. Telepatia – tez dzis o tym pisałyśmy i o dziwo niemal zupełnie się nie powtarzamy :) Co tylko jest dowodem an to jak różne można mieć do tego tematu podejście :) Świetny wybór!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.