ence pence

Zmiany są dobre

Znasz to uczucie kiedy wstajesz rano, wykonujesz codzienne obowiązki w monotonnej rutynie? Każdy dzień taki sam. Codziennie odczuwasz, że pomimo stabilizacji Twoje życie nie idzie do przodu lub każdego poranka boisz się o jutro. Coś nie gra, wiesz o tym.

Stoisz w martwym punkcie. Masz nudną pracę z beznadziejnym szefem, w której nie wykorzystujesz swojego potencjału. Może łapiesz ciągle tylko prace dorywcze lub cierpisz z powodu braku doświadczenia i wykształcenia. Za mało zarabiasz, nie umiesz się zorganizować i tracisz czas na głupoty. Chciałbyś mieszkać w innym mieście, a może nawet w innym kraju. Twoja sytuacja może być lepsza lub gorsza, ale jeśli chcesz czegoś innego, myślisz o innym życiu to znak, że CZAS NA ZMIANY.

Wszystko zaczyna się w głowie. Sposób myślenia i Twój punkt wyjściowy  to dopiero start do przyszłości, którą sobie sam wykreujesz. Dusisz się to poszukaj sposobu by móc na nowo oddychać. 

Oczywiście, że łatwo się o tym mówi. Mówić jest lekko, a zrobić niekoniecznie. Halo! Kto powiedział, że osiągniesz to czego chcesz jeśli nie zainwestujesz w to swojego czasu i środków? Tylko w hamerykańskich filmach ludziom spadają „garnce złota” (to tylko metafora, możesz zamienić je na co tylko chcesz) przed nosem. Jeśli sam takowego nie posiadasz to tylko znak, że trzeba zakasać rękawy.

Zadaj sobie ważne pytanie tak szczerze: czy warto? Jeśli się wahasz to znaczy, że nie pragniesz tego tak bardzo. Jeśli nie ma dla Ciebie innej odpowiedzi niż ta twierdząca to po prostu działaj. 

Każdy moment na zmianę jest dobry. Każdy, który wybierzesz będzie tym najwłaściwszym. Jeśli tylko chcesz wprowadzić zmiany w swoje życie, te najmniejsze też, to zawsze będzie dla Ciebie krok do przodu. I brawo Ci za to.

Może potkniesz się kilka razu na swojej drodze, a efekty nie będą widoczne od razu lub będziesz musiał się męczyć jeszcze kilka lat, ale zapewniam Cię, że jeśli będziesz uparcie dążyć do zmian to dostaniesz to czego chcesz. Zmiany na lepsze.

Ja trzymam za Ciebie kciuki. Nieważne jakiej zmiany Ty chcesz dokonać, ja Ci kibicuję :D