Wakeboard. Próbowaliście kiedyś?

Wiatr w oczy i chlust zimnej wody w twarz Ci nie straszne? Łakniesz dobrej zabawy na świeżym powietrzu i masz ochotę doświedczyć czegoś zupełnie nowego? Może wakeboard Ci się spodoba?

Jakiś czas temu miałam okazję spróbować co to takiego i z czym się to je. A to za sprawą zorganizowanego wyjścia integracyjnego. Byłam jedyną kobietą w męskim gronie i miałam obawy czy podołam wymaganiom tego dosyć hardkorowego jak dla mnie sportu. No, ale nie takie się rzeczy w życiu robiło, i w ogóle raz się żyje…

Skorzystaliśmy z ośrodka w centrum Warszawy.

Co to jest wakeboard?

To taki miks snowboardu, nart wodnych i surfingu. Takie narty wodne, ale na desce. Napędem może być motorówka lub wyciąg.

Wyposażenie: deska, pianka ocieplająca jako kamizelka „przeciwutopieniowa” ;) no i kask

Co następuje: wchodzimy o wody lub Ci bardziej zaawansowani wskakują w biegu i suniemy po wodzie trzymając drążka

Technika: przy starcie nogi podkulone do klatki piersiowej, ręce wyprostowane, następnie próbujemy wstać i manewrować deską przed sobą

collag1-1024x512 DSC_0061-1024x576

Czy jest fun? Oczywiście, że tak! Najgorsze są początki kiedy uczymy się wstawać przy starcie a potem utrzymać równowagę. Każdy upadek to zachłyśnięcie się wodą i próba płynięcia po upuszczony drążek.

W desce na nogach to nie jest łatwe zadanie. Im szybciej załapie się technikę tym więcej można czerpać radości z surfowania. Mimo tych paru niedogodności na początku to jest po prostu ekstra zabawa. Najlepiej wybrać się w kilka osób i dopingować siebie nawzajem.

Próbowaliście kiedyś?

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.