Nie słuchaj się rodziców!

Zawsze powtarzano, że ludzie starsi to osoby o bogatym bagażu doświadczeń i wiedzy życiowej. Jeśli potrzebujesz rady, wskazówek do podjęcia co większych decyzji zawsze zwracaj się do kogoś starszego. Zapewne słyszałeś to nie raz. A co jeśli to nie do końca prawda?

Szanuję starszych i bardziej doświadczonych od siebie ze względu na możliwość czerpania od nich cennej wiedzy, która może mi się w wielu życiowych sytuacjach przydać. Jak mówi stare porzekadło „Lepiej uczyć się na cudzych błędach niż na własnych. Tak, oczywiście, że tak z jednym małym, ALE…

Niech to będzie raczej wskazówka niż wyrocznia. Przede wszystkich dlatego, że życie jest tak bardzo złożone i nieprzewidywalne, że decyzje które będziesz musiał podjąć nie zawsze będą takie oczywiste. Po drugie nie zamykaj się na doświadczanie. Żyj pełnią życia, korzystając z niego jak najlepiej, a cenne przeżycia niech będą Twoim własnym bagażem a nie cudzym.

Nasi rodzice i dziadkowie żyli w zupełnie innych realiach. Zdarza się, że nie do końca nadążają za zmianami. Za ich młodości praca była niemal gwarantowana po ukończeniu studiów. Co więcej status społeczny takiej osoby szybował ostro w górę. I taką wizje zazwyczaj nam przekazywali. Niestety teraz potwierdzenie posiadania wyższego wykształcenia nie jest do końca przepustką do oszałamiającej kariery zawodowej.

Słuchaj ludzi starszych i bardziej doświadczonych, ale analizuj te informacje i rusz swoją własną główką dopasowując je do własnej sytuacji i własnych pragnień i potrzeb.

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.