Mam produkt, który zachwycił mnie od samego początku. Mowa o kwasie hialuronowym.

Produkt firmy Biocosmetics

Jest to roztwór trzech różnych form kwasu hialuronowego :
– 1% wielkocząsteczkowego KH
– 0,5% małocząsteczkowego Hialuronianu Sodu
– 0,5% ultraniskocząsteczkowego roślinnego KH

Kwas hialuronowy to związek chemiczny wchodzący w skład tkanki łącznej ciałka szklistego i powierzchniowych chrząstek stawowych.  Posiada właściwości wiązania wody w skórze, stanowi także naturalną barierę dla bakterii.  Wytwarzany jest przez komórki tkanki podskórnej, wypełnia przestrzeń międzykomórkową i wspiera strukturalnie kolagen i elastynę. Jest też skutecznym wymiataczem wolnych rodników.Zastosowanie


Kwas hialuronowy znajduje także zastosowanie w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Osoby cierpiące na to schorzenie mają anormalną barierę skórną, przejawia się to zwiększoną utratą wody transepidermalnej i ułatwionym dostępem alergenów i mikroorganizmów. Kwas hialuronowy powoduje regeneracje bariery skórnej, pomaga przywrócić właściwe nawodnienie warstwy rogowej naskórka, co znacznie łagodzi świąd.

 

Wchłanianie

–          Wielkocząsteczkowy (nie przenika przez warstwę rogową skóry, ale tworzy na niej film ochronny i nawilżający)

–          Małocząsteczkowy (wnika przez warstwę rogową naskórka, wspomaga procesy fizjologiczne korneocytów i fibroblastów)

–         Ultraniskocząsteczkowy (przenika przez skórę właściwą)

 

Działanie

Kwas hialuronowy czy to podawany jako suplement diety czy dostępny w preparatach kosmetycznych, zwiększa nawodnienie skóry, wzmacnia jej barierę immunologiczną, wymiata wolne rodniki, wzmacnia stawy, a wraz z kolagenem i elastyną wygładza ją, napina i poprawia elastyczność, niwelując drobne zmarszczki i spłycając bruzdy. Ma on więc bardzo wszechstronne działanie.

 

Ciekawostki

Kwas hialuronowy jest obecny w całym ciele, a ponad 50% znajduje się w skórze.

Duża ilość kwasu występuje w zastawkach serca.

Każdy gram kwasu może wiązać się z 6 litrami wody.

Kwas hialuronowy potrafi związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa, ponieważ każda jego cząsteczka jest w stanie związać blisko 250 cząsteczek wody.

Duża ilość kwasu w skórze płodu powoduje iż goi się ona bez bliznowacenia

Użycie kwasu hialuronowego nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Początkowo kwas hialuronowy do produkcji preparatów kosmetycznych uzyskiwano  z kogucich grzebieni i pępowin. Obecnie otrzymuje się go metodami biotechnologicznymi na drodze fermentacji bakterii streptococcus.

 

 

Pojemność: 30 ml

Konsystencja: żelowa

Kolor: przezroczysty

Zapach: brak

Cena: ok. 19 zł

 

MOJA OPINIA

 

Ja jestem zachwycona. Mam wyraźnie nawilżoną twarz, pozbyłam się suchych skórek. Wiem, że już się bez niego nie obędę. Używam jako dodatek do kremów, balsamów, olejków, maseczek, szamponów, a także jako samodzielny produkt. Gdy się skończy na pewno kupię sobie następny. Zdecydowanie produkt na TAK!