W poszukiwaniu wiosny i … własnych możliwości

Mimo, że od daty kalendarzowej wiosny minął już prawie miesiąc to dopiero teraz czuć tę wiosnę prawdziwą i upragnioną.

Własnie wtedy kiedy widzę zazielenione drzewa i krzewy, kwitnące kwiaty i ten cudowny zapach powietrza, budzi się we mnie wola życia. Wiosna to symbol nowego istnienia, początku wszystkiego, a także powiewu świeżości. Wiosna to nie tylko pora roku, to także nasz stan umysłu.

Wiosna to metafora, może być świetnym kopniakiem energii i iskrą zapalną do działania. Jak wykorzystać jej moc?

1. Twoje postanowienia noworoczne wzięły w łeb już po zaledwie kilkunastu dniach? Teraz jest kolejna okazja do wznowienia swoich planów i trzymam mocno kciuki, aby ponowna próba nie była znowu Twoim  fatalnym fallstartem.

2. Porządki, porządki, porządki.. Co tu dużo pisać, po prostu przegrzeb swoje najciemniejsze kąty w domu i wywal niepotrzebne rzeczy. Po co Ci tzw. zbieracze kurzu na półkach, ubrania, które pamiętają lepiej czasy przedwojenne niż Twoja babcia czy zwłoki owadów na kanapą. Przestrzeń oczyszczona, dusza uleczona.

3. Czas odnowić kontakty z ludźmi do których obiecujesz sobie od dawien dawna zadzwonić lub chociaż zagadać na fejsie. Relacje międzyludzkie zwłaszcza z ekipą, która pobudza do działania to największy kapitał w Twoim życiu.

4. Pozbądź się wampirów energetycznych. To przez otoczenie, które ciągnie Cię w dół sam nie masz ochoty ruszyć tyłka  i zmusić zwojów mózgowych do pracy.

5. Zadbaj o swoje zdrowie i lepiej się odżywiaj. Właśnie teraz pojawią się nowalijki, a nie ma czegoś lepszego na śniadanie niż piętrowa, kolorowa kanapka.

6. Słońce przygrzało i nie ma już wymówek typu: nie biegam bo zimno. Wdziewaj cichobiegi i przebieraj raciczkami do pobliskiego parku czy lasu. Dotlenisz też mózg i być może wpadną Ci wtedy do głowy ciekawe pomysły.

7. Wybierz się na ciekawą wycieczkę, nawet krótką, w gronie najwspanialszych osób, które Cię otaczają. Zaciśniesz więzy, poznasz nowe miejsca, zasięgniesz inspiracji, przewietrzysz głowę. Zacznij przeżywać i doświadczać wszystko wokoło zamiast liczyć dni w kalendarzu i wykrzywiać twarz w smutnym grymasie nad przemijającym za szybko czasem.

Pamiętaj, nieważne kiedy postanowisz odnaleźć z sobie wiosnę, ale moment, który wybierzesz zawsze będzie tym właściwym.

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.